ДЕРМАТОЛОГИЧНИ ПРОЦЕДУРИ

ХИМИЧЕН ПИЛИНГ

Химичният пилинг е процедура, при която се отстраняват мъртвите клетки от повърхността на кожата чрез различни органични киселини (плодови), за да се стимулира възстановяването и замяната на мъртвите клетки с нов жизнен слой кожа. В резултат релефът се изглажда, фините линии и петънцата се заличават, а тенът се избистря, а кожата на лицето става гладка и мека.

Химичният пилинг е добър избор за бързо и резултатно възобновяване на кожата.

За да бъде терапията напълно безопасна и с минимални странични ефекти, задължително се извършва от квалифициран специалист.

Видове химичен пилинг

Видовете пилинг се различават по състав, в зависимост от различните кожни проблеми и основно се делят според дълбочината на тяхното действие:

  • Повърхностен химичен пилинг – засяга само повърхностния рогов слой на кожата. Тъй като осигурява по мека ексфолиация и не проникват дълбоко, при тях почти няма период на възстановя.
  • Средно-дълбок химичен пилинг – прониква на по-голяма дълбочина и е ефикасен при дълбоки бръчки, белези от акне и пигментни петна.
  • Дълбок химичен пилинг – прониква най-дълбоко и предизвиква сериозно излющване на кожата. При този вид пилинг кожата се възстановява по-дълго време. Използва се само при крайна нужда.

Прилагането на химичния пилинг зависи от типа и състоянието на кожата и задължително след консултация с дерамтолог.

Важно е процедурата да се провежда под контрола на опитен професионалист, с висококачествени и сертифицирани продукти, за да се избегнат нежелани реакции.  

Химичният пилинг се прилага успешно както с естетична, така и с лечебна цел от тинейджърските години до зряла възраст. 

Прилагане на химичен пилинг при:
ЧЕСТО ЗАДАВАНИ ВЪПРОСИ:
Кои зони могат да бъдат третирани с химичен пилинг? +

Лице, шия, деколте, ръце, гръб

Колко процедури са необходими? +

Дерматолозите препоръчват курс от 3 процедури с интервал от 7/14 дни за максимален ефект, но броят на процедурите зависи и от вида на химичния пилинг и индивидуалното състояние на пациента.

Кога не се препоръчва процедурата? +

При бременност и кърмене. Минимум 1 седмица преди и след слънчеви бани, при открити лезии върху кожата, при розацея.

Има ли сезонност за извършване на процедурата? +

Да. Препоръчва се да се извършва през есенно-зимния период, но съществуват определени видове, които могат да се прилагат и през топлите месеци при спазване на инструкциите от дерматолога.

РЕЗЕРВИРАЙ ЧАС

    КРАСОТА И ЗДРАВЕ
    НА ЕДНО МЯСТО!

    Свържете се с нас за консултация
    и запазване на час:

    0888 55 81 11